‘Pikatel Airmax 101’ Kablosuz Ağ Adı Nasıl Gizlenir

‘Pikatel Airmax 101’ Kablosuz Ağ Adı Nasıl Gizlenir

‘Pikatel Airmax 101’ Kablosuz Ağ Adı Nasıl Gizlenir? (Resimli Anlatım)

İnternetinizi başkalarının kullandığını mı düşünüyorsunuz? Ay bitmeden kotanız veya adil kullanım kotanız mı doluyor? Sürekli modeminizin kablosuz şifresini değiştirmenize rağmen komşularınız kablosuz ağınızın şifresini mi kırıyor. O zaman bu makale tam da sizin için yazılmış bir makale. Kullanımını gerçekleştirmiş olduğunuz ‘Pikatel Airmax 101’ modeminizin kablosuz ağ adını gizleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

  • Öncelikle modeme bağlı bilgisayarınızdan bir internet sayfası açıp, adres satırına ‘192.168.1.1’ yazdıktan sonra Enter’a basalım.
  • Açılan ekranda pencerede ‘Kullanıcı adı’ bölümüne ‘admin’, ‘Şifre’ bölümüne ‘ttnet’ veya ‘password’ yazarak ‘Tamam’ butonuna basalım.

pikatel-airmax-101-kablosuz-ag-adi-nasil-gizlenir-01

  • Karşınıza modem arayüz sayfası gelecek. Modemin kablosuz ağ ayarlarında değişiklik gerçekleştireceğimiz için sol tarafta yer alan menü listesinden ‘Wireless’ menüsüne tıklayalım.

pikatel-airmax-101-kablosuz-ag-adi-nasil-gizlenir-02

  • ‘Wireless’ menüsü altındaki alt menülerden ‘Basic’ menüsüne tıklayalım.

pikatel-airmax-101-kablosuz-ag-adi-nasil-gizlenir-03

  • Açılan ekranda bulunan seçenekler içerisinde ‘Hide Access Point’ seçeneğini işaretledikten sonra sayfanın en altında yer alan ‘Apply/Save’ butonuna tıklayıp ayarları kaydedelim.

pikatel-airmax-101-kablosuz-ag-adi-nasil-gizlenir-04

Bu işlem sonrasında bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan kablosuz ağları kontrol ettiğinizde modeminizin ismini göremeyeceksiniz. Bilgisayarınızdan, tabletinizden, cep telefonunuzdan gizli ağınız için, modeminizin ismini daha sonra da şifresini yazarak bir kablosuz ağ profili oluşturup, kablosuz ağınıza bağlanabilirsiniz. Modeminizin kablosuz ağ ismini bilmeyen kimse kablosuz ağınıza bağlantı sağlayamayacaktır.